Kolejna edycja Citython odbędzie się w Lublinie, a jego uczestnicy skupiać się będą na wyzwaniach związanych z zrównoważoną mobilnością – przywracaniu pierwszeństwa przestrzeni publicznej mieszkankom i mieszkańcom oraz sposobach zmniejszenia nadmiernego ruchu samochodowego w centrach miast, co niewątpliwie wiąże się ze zmianami planistycznymi i organizacyjnymi w przestrzeni publicznej. W niedalekiej przyszłości komunikacja miejska i pojazdy niezmotoryzowane staną się głównym środkiem przemieszczania się po mieście, dlatego już dziś należy zastanowić się nad rozwiązaniem stojących przed miastem wyzwań w zakresie dostępnej dla wszystkich użytkowników mobilności miejskiej.
In CEST - Central European Summer Time
Moderator: Michal Furmanek, member of the Lublin municipality
11:00 - 11:15 Przemówienie powitalne i ogłoszenie wyzwań
Henrik Morgen, director of the Innovation Hub North.
Ewelina Frelas, member of the Lublin municipality
11:15 - 11:45 Techpill I. Marci Skrzypek, Urban activist and member of the cultural space in the Lublin city council
11:45 - 12:00 Key note. Didac Ferrer, Head of Innovation and Community Unit at UPC.
12:00 - 12:15 Przerwa na kawę
12:15 - 12:45 Techpill II. Małgorzta Cieszyńska
12:45 - 13:15 Techpill III. Miquel Martí, Urban planner and Prof. Dr. at UPC
13:15 - 13:30 Pytania
Citython 2020 - Lublin Webinar Videos:
18:00 Zakończenie rejestracji
18:00 - 18:30 Ogłoszenie składów zespołów
18:30 - 00:00 Czas pracy online
10:00 - 12:30 Indywidualna sesja mentoringu online cz. I
12:30 - 00:00 Czas pracy online
10:00 - 12:30 Indywidualna sesja mentoringu online cz. II
12:30 - 00:00 Czas pracy online
14:00 Termin składania ostatecznych rozwiązań (formularz przeglądu śródokresowego i wideo). Jeśli oba pliki nie zostały wysłane, grupa zostanie automatycznie zdyskwalifikowana. Dodatkowo uczestnicy nie będą mogli wystąpić przed członkami jury 1 października oraz nie będą zakwalifikowani do żadnej z ogłoszonych nagród.
16:00 Przedstawienie ostatecznych kandydatów
9:30 - 10:30 Finał – indywidulne Prezentacje
10:30 - 10:45 Przerwa kawowa.
10:45 - 11:45 Finał – indywidulne Prezentacje
15:00 - 15:30 Ogłoszenie zwycięzców i zamknięcie konkursu
Hackathon to, w którym małe grupy młodych fachowców wymyślają innowacyjne i kreatywne rozwiązania na problemy dnia codziennego. Rozwiązaniem może być program, prototyp, model testowy, narzędzie, rozwiązania projektowe lub pomysł.
Jest to 10-dniowy hackathon, łączący wspólnie kreatywnych i dociekliwych ludzi, powstały w celu rozwiązania aktualnych problemów związanych z mobilnością z jakimi borykają się ludzie w Lublin po etapie restrykcji związanych z COVID-19. Młodzi fachowcy z dziedzin urbanistyki, informatyki oraz nauki o danych zbiorą się w celu wspólnej zabawy sesji współtworzenia, programowania i współpracy. W odróżnieniu do zwyczajnego hackathonu, Citython wymaga analizy danych żeby zrozumieć problem i dojść do wniosków. Aby po ostatnich wydarzeniach móc zapewnić wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, nowa edycja będzie przeprowadzona w formie online.
TechPill to krótkie, ale intensywne szkolenie na określony temat (każdy z nich będzie trwał około 30 minut). TechPills zaoferuje zaawansowaną wiedzę dotyczącą otwartych danych, analizy danych, wizualizacji i gentryfikacji po to, aby wpaść na najlepsze pomysły.
Z powodu obecnego kryzys epidemiologicznego i ostatnim zamknięciem spotkań masowych nowa edycja Citythonu odbędzie się online. Po procesie rejestracji, każdemu uczestnikowi zostaną udostępnione linki, aby mógł połączyć się z wirtualną platformą. Sesja powitalna, techpills i ceremonia wręczenia nagród będą dostępne dla wszystkich uczniów, mentorów oraz mieszkańców. Ta sama procedura dotyczy dni mentoringu, podczas których każda grupa będzie mogła uczestniczyć w indywidualnych sesjach mentoringu, aby otrzymać informację zwrotną na temat swoich postępów.
Uczestnicy muszą spełnić następujące wymagania: w trakcie trwania wydarzenia uczestnik musi posiadać przynajmniej 18 lat. Dodatkowo uczestnik musi złożyć wniosek rejestracyjny na stronie internetowej w swoim imieniu jednak uczestnik podczas rejestracji może wskazać, z kim chciałby stworzyć drużynę. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie i wiedzę w dziedzinach baz danych/obliczeniach/urbanistyce. Mile widziane będzie doświadczenie w więcej niż jednej dziedzinie. Na stronie znajduje się więcej informacji o konkretnych umiejętnościach wymaganych dla każdej dziedziny. W celu uzyskania większej liczby informacji, prosimy o zapoznanie się z postanowieniami i zasadami (regulamin).
Oczywiście. Każdy uczestnik będzie mógł uczestniczyć w zorganizowanych TechPills. W trakcie dni hackathonu uczestnicy otrzymają również informację zwrotną od wyznaczonych mentorów.
Zwycięzca każdej kategorii otrzyma 1.500 euro. (trzy zwycięskie drużyny). Zwycięskie drużyny zostaną wybrane przez jury, które oceni wyniki bazując na konkretnych kryteriach.
Najważniejszym kryterium będzie to, że rozwiązania zaproponowane przez drużyny będą musiały być adekwatne i wykonywalne dla miasta, ponieważ zwycięzcy będą później pracować z osobami reprezentującymi miasto nad implementacją tych rozwiązań. Nagrodą dla trzech zwycięskich drużyn będzie również możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań na Smart City Expo 2020 w Barcelonie.
Przedstawiciel EIT Urban Mobilty, Przedstawiciel Miasta Lublin, Przedstawiciel Politechniki Katalońskiej oraz Przedstawiciel CARNET
Complete this form in case you have any questions regarding the Citython 2020 Lublin edition: